טיול מאורגן לבאקו

אזרבייג'ן היא אחת המדינות המיוחדות והמסקרנות שנמצאות סביבנו. "ארץ האש" היא מדינה עם נופים מרהיבים המשלבים ים, מדבר והרים, היסטוריה בלתי נתפסת וכור היתוך של תרבויות צבעוניות ומנוגדות. אפשר לראות את זה כבר מהשילוב של באקו, הבירה העשירה, המודרנית והזוהרת, עם הכפרים המסורתיים, העניים וההרריים שכמו לקוחים מהמאה הקודמת.

 

אם אתם חושבים על טיול בארץ האש, מומלץ לשקול טיול מאורגן, שכן אזרבייג'ן היא מדינה מאתגרת. למרות הכנסת האורחים החביבה, מדובר על מדינה עם תשתיות שיכולות להיות משובשות וטכנולוגיה לא תמיד מתקדמת. לכן, טיולים מאורגנים לאזרבייג'ן יכולים להיות פתרון טוב ונוח. 

דוגמה לטיול מאורגן של שבוע באזרבייג'ן - מה אסור לפספס?

בין אם אתם רוצים לקחת חלק בטיול מאורגן של אחת מחברות התיירות, ובין אם אתם רוצים לארגן לעצמכם טיול עם לו"ז מסודר, הכנו לכם לו"ז כללי שיסביר מה אסור להחמיץ בטיול מאורגן לבאקו ואזרבייג'ן:

יום ראשון: הגעה לבאקו

ביום הראשון תגיעו לבירה באקו ולבית המלון. זה זמן טוב לחקור את מרכז העיר היפיפייה ולראות כמה נקודות ציון חשובות כמו שדרת באקו, הטיילת על החוף, מגדלי הלהבה המודרניים וכמובן ביקור במסעדות המצוינות של העיר.

יום שני: ביקור בעיר העתיקה

את היום השני מומלץ להקדיש לעיר העתיקה של באקו, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו והלב ההיסטורי של בירת אזרבייג'ן. בין היתר מומלץ לחקור את הארמון של שירוואנשה ומגדל העלמה. משם אפשר להמשיך לביקור בפארק הלאומי גובוסטאן, שמפורסם בזכות הרי הגעש ותצורות הסלע הייחודיות שלו.

יום שלישי: אתשגה וינר דאג

ביום השלישי תוכלו להמשיך לאתשגה של באקו, מקדש האש העתיק הממוקם בסורחאני. באזור נמצא גם Yanar Dag, "הר האש", תופעת טבע ייחודית שגורמת לאש לבעור ללא הפסקה. בערב, תוכלו לבחור במסעדה אזרבייג'נית מסורתית.

יום רביעי: שיקי

צאו לטיול יום לשקי, עיר היסטורית בצפון מערב אזרבייג'ן וחלק מדרך המשי. חקרו את הארכיטקטורה של ימי הביניים שהשתמרה היטב, כולל בתי מרחץ, ארמון החאן והכפר הציורי קיש. נסו מאכלים מקומיים, כולל שיקי חלבה וממתקים אחרים.

יום חמישי: גאנג'ה

צאו לטיול יום לגאנג'ה, העיר השנייה בגודלה באזרבייג'ן. בקרו בפארקים, במזרקות ובמוזיאונים בעיר, במוזיאולאום של ניזאמי ובמסגד שאח אבאס.

יום שישי: קובה והקהילה היהודית

סעו שעתיים מבאקו לכיוון העיר "קובה" (או גובה), לצידה יושבת הקהילה היהודית המיוחדת "קרסניה סולבודה". זוהי עיירה קטנה שכל תושביה, כ-4000, הם יהודים שנקראים "יהודי ההרים". במקום תוכלו לבקר בבתי כנסת, במקווה, במוזיאון המורשת היהודי החדש וכן בבית העלמין היהודי שגם מציע תצפית נהדרת. משם תוכלו להמשיך לכפר חילניק, הכפר הגבוה ביותר באזרבייג'ן.

יום שבת: חילניק והטבע הסובב

סיור בעיירה חילניק המהממת וכן במסלולי הטבע היוצאים ממנה – כמו מסלול למפלי אפורדג'ה. לאחר מכן חזרה לבאקו, ובילוי בעיר עד הטיסה הביתה. 

 

זהו כמובן רק מסלול לדוגמא, וניתן לשנות אותו כך שיתאים לתחומי העניין וההעדפות הספציפיות שלכם. מקומות נוספים שלא הזכרנו הם למשל גבאלה, העיר העתיקה ביותר במדינה, וכן העיר העתיקה מארזה. 

סוגים שונים של טיולים מאורגנים לאזרבייג'ן

ניתן למצוא מגוון סוגים של טיולים מאורגנים לאזרבייג'ן. ישנם טיולים באורך של 5-8 ימים ואף טיולים ארוכים מאלו. חלקם טיולי כוכב (כלומר, בכל ערב חוזרים בחזרה לבאקו ולנים באותו המלון), בעוד טיולים אחרים הם טיולים שבהם לנים בכל לילה במלון אחר בהתאם להתקדמות ברחבי המדינה. ישנם גם טיולים מאורגנים לפי נושאים ותחומי עניין.

האם מומלץ לעשות טיולים מאורגנים לאזרבייג'ן?

כיוון ואזרבייג'ן היא מדינה מעט מאתגרת ושונה ממדינות מערב-אירופאיות מתוקתקות וברורות, מומלץ להצטרף לטיול מאורגן באזרבייג'ן מאשר לבצע את הטיול באופן עצמאי. תוכלו לבחור בקבוצה קטנה או גדולה. לרוב, טיול מאורגן דואג לכל הלוגיסטיקה מסביב – טיסות, ויזה, בתי מלון, כרטיסים לאטרקציות וכדומה.

הבחירה אם להצטרף לטיול מאורגן תלויה בכם ובהעדפות שלכם – אם אתם אוהבים להכיר אנשים חדשים ומעדיפים שידאגו לכם לכל הפרטים הקטנים, בהחלט מומלץ לבחור בטיול מאורגן. כך או כך, תמיד טוב לארגן מראש את לו"ז הטיול. 

האם מומלץ לעשות טיול מאורגן לבאקו?

אם אתם מעוניינים לבקר בבאקו בלבד, אין צורך בטיול מאורגן לבאקו. ההמלצה שלנו היא לנסוע למספר ימים לעיר (ארבעה-חמישה ימים לגמרי יספיקו), כאשר תוכלו לקחת סיורים יומיים בהתאם לתחומי העניין שלכם. למשל, תוכלו לעשות סיור יומי ברחבי העיר העתיקה 

של באקו, או סיור יהודי ברחבי העיר שיעקוב אחר ההיסטוריה של יהודי אזרבייג'ן. 

תוכן עניינים