השקעות נדלן בבאקו

כשיעד תופס תאוצה ולאט לאט מתחיל לצמוח כאתר תיירות תוסס, עוד אפיק שלו צומח יד ביד יחד איתו – הנדל"ן שלו. כך קורה בדיוק גם בבאקו, שהופכת להיות ליעד נדל"ני מבוקש על ידי משקיעי נדל"ן בעולם. אם אתם אוהבים להשקיע בחו"ל וכבר מזמן הבנתם שההשקעות החכמות באמת מתבצעות מחוץ לגבלות הטריטוריאליים של ישראל, כדאי לכם להכיר את באקו כיעד השקעה אופציונלי.

 

באקו היא בירת אזרבייג'ן, מדינה שנהנית מתעודות נפט ועובדת חזק על התיירות שלה, ומציעה אפשרויות קסומות למשקיעים זרים. העיר צוברת תנופה, התיירות שלה מתפתחת, הנדל"ן שלה צומח גבוה והיא מחפשת משקיעים מקומיים וזרים לתת לה יד. באקו היא עיר שיושבת על הים הכספי, עם היסטוריה ארוכה והווה מודרני ומערבי; היא משלבת בין ישן לחדש באופן מופלא ולכן נחשבת ליעד תיירותי מרתק, שקרנו רק תעלה. 

 

השקעות בבאקו נחשבות לא מסוכנות וכן יציבות, וכן הנכסים עצמם מניבים וזולים, ומספקים תשואה לא רעה בכלל ופוטנציאל השבחה גבוה. אפשר למצוא מגוון ענק של נכסים בבאקו, מווילות גדולות ופנטהאוזים על הים ועד דירות של 3-4 חדרים, וכן שטחי מסחר. תהליך הרכישה של נכס בבאקו הוא מהיר ואין כל הגבלות מיוחדות לרוכשים זרים – ובקיצור, אם אתם מחפשים את היעד הבא שלכם להשקעה מעבר לים, באקו מחכה לכם! 

 

כדי לעזור לכם בצעדים הראשונים, הנה כמה דברים כלליים שכדאי לדעת על השקעות נדל"ן בבאקו: 

השקעות נדל"ן בבאקו לזרים - מה ההבדל בין זרים למקומיים?

אז לפני שמתחילים, הנה משהו שצריך לדעת: לפי החוק האזרי, אין הבדל בזכויות של זרים ומקומיים בכל הקשור לקניית נכס נדלני. האזרח הזר, בדיוק כמו האזרח האזרי, יכול לקנות כל נכס מלבד קרקע (במקרה הזה, רק אזרחי אזרבייג'ן יכולים לרכוש קרקע).

נכסים שמחכים לכם בבאקו

באזרבייג'ן – ובדגש על באקו – אפשר למצוא מגוון גדול של נכסים נדל"ניים במגוון מחירים, כאשר בבאקו, כמובן, המחירים הם גבוהים יותר, שכן מדובר על עיר הבירה הגדולה והתוססת של אזרבייג'ן – אך עדיין מדובר על מחירים נמוכים משמעותית ממה שאנחנו מכירים פה בארץ! 

 

בבאקו אפשר למצוא וילות ענקיות וצמודות לים, דירות ארבעה חדרים בגודל 200 מ"ר בבניין חדש עם שומר צמוד, דופלקסים יוקרתיים, דירות 3 חדרים עירוניות במרכז העיר ועוד – יש אינסוף אפשרויות לכל הצרכים והרצונות! 

 

כמו בכל שוק נדלן אחר, יש גם משמעות למיקום הספציפי בתוך העיר, וכן למצב הנדלן. כך, למשל, נכסים בבניינים בשכונת Sabail היוקרתית, יהיו יקרים יותר מאשר נכסים באזור ניזמי וSuraknani של העיר, כאשר מחירים בשכונות פופולריות בבאקו יכולים לנוע בין 700-1500AZN  למ"ר. לבסוף, יש לתת את הדעת לשני מונחים – "פרימיירי" ו"סקנדרי". הסוג ראשון מדבר על נכסים חדשים, בעוד הסוג השני מדבר על נכסים ישנים, בעיקר כאלו שנבנו בתקופה הסובייטית, ויהיו, מן הסתם, זולים יותר. 

איך למצוא נכס בבאקו?

כדי למצוא את הנכס שלכם בבאקו, יש כמה דרכים שאפשר לגשת אליהן – ניתן, כמובן, לפנות לסוכן נדלן. ניתן גם לחפש בעצמכם באתרי האינטרנט השונים, ולנסות לראות אם אתם מאתרים נכס שמוצא חן בעיניכם ועונה על כל התנאים שלכם. כיוון ומדובר על מקום שלא ממש מכירים, מומלץ בכל זאת להתייעץ עם אנשים מקצועיים בתחום, שמכירים היטב את השכונות השונות של באקו, ימליצו לכם על נכסים ויזהירו אתכם מאחרים. סוכן נדל"ן לוקח, לרוב, בין 2-4% ממחיר הקניה.

אם אתם מחפשים לבד, חשוב להבין היטב כיצד בנויה באקו ולהכיר את תוואי השטח לפני שאתם מחליטים החלטות פזיזות. לפני שאתם רצים לקנות דירה חלומית על הים כדאי להגיע לעיר, לחקור אותה מכל הכיוונים, לדבר עם אנשים ולבחון את הסביבה גם באור יום וגם באור לילה. יש להכיר את טווח המחירים באזור ולראות שלא עובדים עליכם, וכן חשוב להבין כיצד להתמקח ואיך להגן על עצמכם בכל התהליך. הסתייעות בעורכי דין או בחברות מתמחות ללא ספק יעשו את התהליך לפשוט ובטוח יותר. 

תהליך רכישת נכס בבאקו

תהליך הרכישה של נכס בבאקו הוא קצר ודי פשוט. לפני החתימה על החוזה, חשוב שהנכס ייבדק על ידי שמאי כדי לוודא שאין לו ליקויים ושהוא עומד בכל הסטנדרטים הטכניים. כמו כן, יש לבדוק שאין זכויות לצד שלישי שדורש בנכש, שאין משכנתא על הנכס, שאין חובות עליו וכדומה. 

לאחר מכן, יש לחתום על חוזה רכישה, שנחתם על ידי נוטריון. למוכר הנכס צריך להיות מסמך המאשר את הזכויות שלו על הנכס (חוזה הקניה שלו). חוזה הרכישה צריך להיעשות בשתי שפות – אנגלית ואזרית, כאשר בחוזה מפורטים הזכויות והחובות של שני הצדדים, כפי שהוסכם ביניהם. החובה לשלם את המס למדינה היא על אחריות הקונה, על אף שלעתים שני הצדדים מתחלקים ביניהם. בעיר באקו מחיר המס הוא 200AZN, כאשר במקומות אחרים במדינה המחיר יורד.

בהתאם לחקיקה, אדם הופך לבעל הנכס רק לאחר שזכויות הבעלות נרשמו ברשות המדינה, ולא במועד כריתת ההסכם. לכן, כדי לקבל שטר מכר, יש צורך להגיש בקשה וכן להגיש את הקבלה על תשלום המס למדינה. ניתן לשלם אלקטרונית, באתר האינטרנט.

תוכן עניינים